40+?

Mamy w gronie znajomych parę, która na rodzicielstwo zdecydowała się jeszcze później niż my – Iwona oraz Robert pobrali się dopiero po czterdziestce i bardzo szybko doczekali się dzidziusia. Egoizm? Powiedzcie to rodzicom, którzy po raz pierwszy słyszą płacz dziecka… i muszą przechodzić przez wszystko, co osobom młodym przychodzi niejako naturalnie.

Na jednym ze spotkań naszej “geriatrii”, jak czasem żatrobliwie się określamy, Iwona opowiadała, co musiała znieść w pracy – coraz bardziej widoczna ciąża u statecznej starszej specjalistki nie wzbudziła (delikatnie mówiąc) większego entuzjazmu u przełożonych. Złośliwe komentarze koleżanek – w większości zresztą starych panien – znosiła tylko dlatego, że maluszek stał się centrum jej świata… i dał jej siłę przetrwać to, co nadeszło tuż przed końcem urlopu – likwidację stanowiska i wypowiedzenie umowy.

Wyobrażacie sobie jak to jest – być osobą po czterdziestce, z małym dzieckiem i bez pracy? Na szczęście miała Roberta, ale wszystko to dosyć mocno nadszarpnęło jej nerwy i zaczęła odczuwać niepokojące bóle w okolicach serca. Kiedy dodamy do tego niepokojące niekiedy ciśnienie Roberta… w skrócie: zaczęli naprawdę martwić się o przyszłość dziecka, a bywały i chwile, w których zaczynali żałować!

Na szczęście mamy XXI wiek – i cokolwiek przyniesie przyszłość, mały Bronek nie będzie pozostawiony samemu sobie. Już odłożone przez Iwonę i Roberta na lokacie środki zapewnią mu niezbędne minimum – na dodatek, za naszą radą, zdecydowali się na wykupienie polisy posagowej i – dzięki naszej ulubionej porównywarce ofert – mogli wybrać tę idealnie dostosowaną do ich potrzeb.

To w najgorszym przypadku – a przecież jest też tyle metod, dzięki którym można zapewnić dziecku zdrowych i rześkich rodziców – nawet jeśli są w “babcino-dziadkowym” wieku.

O takich metodach – ale i nie tylko – już wkrótce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s