Zachmurzyło się, zaczęło padać – a my wciąż chcemy ruchu!

Jak na złość jesień robi wszystko, by uniemożliwić nam uprawianie nordic walking – chłód, deszcz i wiatr odbierają sporą dozę radości. Póki co robimy co możemy, by nie dać się zastraszyć – a żeby zagrać pogodzie na nosie szykujemy się do złapania dużej dawki słońca w najbliższy długi weekend.

Będzie listopad, znając życie – jeszcze chłodniej, deszcze i mgły – a my zamierzamy wraz z Antosiem i Frankiem powylegiwać się trochę na plaży i spróbować nieco bardziej szalonych sportów wodnych (przy czym szaleństwo dla dzieci ograniczy się do zjeżdżalni – co innego, kiedy trochę podrosną). Będzie krótko, ale intensywnie – w końcu baterie trzeba jakoś naładować!

Wiem, że pojawią się zarzuty o nieodpowiedzialności – w końcu w powszechnym wyobrażeniu rodzic powinien całkowicie zakończyć wszelkie zajęcia związane z jakimkolwiek ryzykiem, a w dzieciach wyrabiać wyłącznie odruch rozglądania się na przejściu dla pieszych i zapinania pasów w samochodzie. To faktycznie doskonała metoda – jeżeli chcesz wychować zahukane, wiecznie przerażone i gotowe do ucieczki dziecko. My chcemy, żeby Antoś i Franek wyrośli na osoby aktywne i śmiałe – ale świadome w kwestiach bezpieczeństwa :).

Dlatego z jednej strony zadbaliśmy o ich przyszłość, inwestując w ubezpieczenia posagowe dla dzieci, a z drugiej – pozwalamy im na coraz większą swobodę, ucząc samodzielnej oceny ryzyka i odpowiedzialności za własne postępowanie. Jasne, że kiedy widzi się własne dziecko wspinające się na drzewo człowiek zaczyna się o nie bać, podobnie jak podczas pływania, skakania do wody czy choćby wychodzenia na zewnątrz. Ale nie pozwolimy, by nasz strach zepsuł im przyszłość dlatego ubezpieczeń szukamy na najpopularniejszym rankingu w internecie z ubezpieczeniami na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Nie chcemy też, by czuli się traktowani jak obciążenie i przeszkoda, będziemy więc z Darkiem realizować własne pasje – a jeśli kiedyś zechcą do nas dołączyć – to tylko się tym ucieszymy.

A póki co – cieszmy się nawet tym deszczem i wiatrem. Bo on też jest częścią życia.

zjazd

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s